Ciągłe Doskonalenie,  Rozwój Osobisty

10 Książek które powinieneś przeczytać w 2019 roku.

Nadszedł rok 2019 z tej okazji chciałbym podzielić się z Tobą listą książek, które moim zdaniem powinieneś przeczytać ( chyba że już to zrobiłeś ) w tym nadchodzącym roku. Książki te wywarły na mnie wrażenie i dostarczyły wiele ważnych informacji i wskazówek, które wykorzystuje w codziennej pracy.

 

1. Droga Wilka z Wall Street

Książka ta opowiada o metodzie linii prostej, której prekursorem jest nikt inny jak Jordan Belfort. Książka jest skierowana moim zdaniem do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o najważniejszej umiejętności jaką w dzisiejszych czasach jest sprzedaż. Każdy bez znaczenia czy jest inżynierem, czy tancerzem czy dyrektorem czy kelnerem musi umieć sprzedawać. Sprzedaż jest jedną z najważniejszych umiejętności, która może zmienić Twoje życie. „Droga Wilka z Wall Street” krok po kroku przeprowadza nas przez tajniki systemu linii prostej czyli najkrótszej drogi do zamknięcia sprzedaży. Wszystko o czym pisze Jordan zostało przez niego przetestowane sprawdzone i potwierdzone w działaniu. Im szybciej zrozumiesz, że dzisiejszym światem rządzi sprzedaż tym lepiej dla Ciebie, a ta książka pomoże Ci zdobyć przewagę nad innymi.

Droga Wilka

 

2. Zjedz Tę Żabę

Kolejna książka, która jest absolutnym must read, to pozycja napisana przez Briana Tracy – Zjedz Tę Żabę. Każdy z nas ma w dzisiejszych czasach wiele zadań do wykonania w tym samym momencie. Symboliczna „żaba” o której mowa w książce to nic innego jak zadania, które mamy przed sobą. Dzięki książce poznamy sposoby i schematy jak z tymi zadaniami szybko i sprawnie się uporać. Książka opisuje aż 21 technik, które poprawią naszą wydajność, pozwolą nam osiągnąć leprze rezultaty i wzmocnią naszą pozycję w pracy. Techniki przedstawione w książce można z powodzeniem zastosować również w życiu prywatnym.

3. Jak Zdobyć Przyjaciół i Zjednać Sobie Ludzi

Czasem zauważasz, że niektórym osobom w Twoim otoczeniu lepiej idzie nawiązywanie kontaktów, szybciej odnajdują się w otaczającym ich środowisku i są bardziej lubiani. Książka ta zdradza sekrety które pozwolą Ci na zjednanie sobie ludzi w koło Ciebie. Dzięki zawartym w niej wskazówką dowiesz się w jaki sposób rozmawiać z innymi aby wzbudzić w nich sympatię do swojej osoby. Ludzie, którzy posiedli umiejętność nawiązywania pozytywnych relacji potrafią osiągnąć swoje cele w dużo prostszy sposób dzięki przychylności otaczającego ich środowiska.

 

4. Jak Przestać się Martwić i Zacząć Żyć

Kolejna pozycja napisana przez Dale’a Carnegiego opowiada o sposobach uniknięcia niepotrzebnych zmartwień. Każdy z nas narażony jest na wiele czynników, które są dla nas stresujące i wprawiają nas w stan zdenerwowania. Carnegie opowiada o tym jak radzić sobie ze stresem, który może doprowadzić nas do porażki. Długotrwałe stany zmartwienia, potrafią nawet najsilniejszych doprowadzić do stanu załamania. Właśnie wtedy tracimy możliwość podejmowania skutecznych i trafnych decyzji popadając w panikę. Jeśli chcesz się dowiedzieć w czym tkwi sekret który pozwoli ci na opanowanie swoich emocji i niedopuszczenie negatywnych myśli jest to pozycja, którą musisz przeczytać.

 

5. Nie Tłumacz się Działaj ! 

Każdy z nas wiele razy w myślach snuł plany np. aby schudnąć, albo odłożyć jakąś sumę pieniędzy i co z tych planów wyszło, pewnie nic. Właśnie o tym opowiada książka Brian’a Tracy, mówi on o tym, że u podstawy naszych niepowodzeń leży brak planu i systematyczności w działaniu. Tracy podaje proste przykłady i sposobu jak zmienić swoje nastawienie i jak zmusić się do działania. Główną cechą, która odróżnia ludzi sukcesu od tych którzy tego sukcesu nie osiągają jest wytrwałość w dążeniu do realizacji planu, który sobie wyznaczyli. Przeczytaj tę książkę, a dowiesz się jak wyznaczać i definiować cele oraz jak planować ich realizację.

6. Negocjuj 

Książka Wojtka Woźniczki opowiada o negocjacjach, czyli jednej z najważniejszych umiejętności XXI wieku. Wojtek opowiada o technikach negocjacji, które pomogą Ci przejąć kontrolę i zwiększyć szanse na wygraną. Techniki o których opowiada Wojtek są bardzo przydatne w takich momentach jak negocjacje zakupu samochodu, mieszkania lub w chwili starania się o podwyżkę w pracy. W chwili gdy posiądziesz wiedzę o negocjacjach zyskujesz przewagę, jesteś w stanie zaplanować negocjacje i przewidzieć możliwe scenariusze, przygotowując sobie odpowiednie argumenty, które pozwolą Ci zakończyć proces negocjacyjny sukcesem.

7. Zarobić Miliony Idąc pod Prąd

Książka napisania Przez Jakuba Bączka dla tych, którzy interesują się piłką siatkową jest to pewnie postać dobrze znana. Jakub był trenerem mentalnym naszej mistrzowskiej drużyny siatkarskiej. W książce tej Jakub opisuje jak budował biznes w Polskich realiach i z czym się zmagał. Pewnie nie raz spotkaliście się z filmami na YouTube zamieszczonymi przez różnych biznesmanów ze Stanów lub innych krajów, którzy to opowiadają jak łatwo buduje się biznesy w ciągu jednego dnia i że osiągniecie sukcesu jest na wyciągnięcie ręki. Dzięki tej książce zrozumiesz, że nasze Polskie realia są trochę inne i nie wszystko można zrobić w amerykańskim stylu.

 

8. Kreatywność na Zawołanie

Książka Todd’a Herego, która opowiada o tym jak doryć swój wewnętrzny rytm i jak być kreatywnym. Niestety, ale praca którą wykonujemy na etacie wymaga bycia od nas kreatywnymi jednocześnie tą kreatywność zabijając. Różnego rodzaju nadgodziny, przeciągające się spotkania, nerwowe sytuacje wywołane przez innych współpracowników powodują, że brakuje nam nowych świeżych pomysłów. Todd pisze o tym jak zorganizować swój czas, jak odpowiednio dobierać priorytety w sposób ograniczający marnotrawstwo energii. Dzięki sposobom opisanym w książce dowiesz się, skąd brać codzienną energię do działania i jak uchronić się przed zmęczeniem i zniechęceniem.

 

9. Myśl i Bogać Się

Napisana przez Napoleona Hill’a odmieniła życie wielu ludzi, dzięki niej wiele osób odnalazło sposób na osiągniecie życiowego celu. Dzięki tej książce dowiesz się jak realizować swoje cele i jak motywować się do dalszego działania. Czytając tę książkę poznasz jak możesz wykorzystywać swoją świadomość i podświadomość tak, aby działały na Twój sukces. Korzystając z rad zamieszczonych w książce będziesz w stanie obudzić w sobie pozytywną żądze w dążeniu do sukcesu. Wiele osób uważa, że żądza do sukcesu, pieniędzy to coś złego, a to właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie osiągnąć tak wiele .

 

10. Psychologia Szefa – Szef to zawód 

Ostatnia książka w moim zestawieniu to pozycja dla wszystkich, którzy chcą lub już teraz mają możliwość przewodzenia zespołom. W książce tej przedstawione są tajniki wszystkich sposobów jakie możesz użyć w swojej pracy jako manager. Psychologia szefa pomaga zrozumieć i zastosować mechanizmy psychologiczne z uwzględnieniem specyfiki polskiego rynku. Książka zawiera wile konkretnych sposobów i algorytmów działania. Dzięki temu będziesz mądrze i skutecznie zarządzał zespołem i dzięki temu twój zespół będzie zmotywowany i skuteczny w działaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *