druk 3d sla
Druk 3D

Druk 3D SLA

Czym jest Druk 3D SLA ?

Stereolithography (SLA) jest kolejną technologią addytywną którą znajdziesz w Moim portfolio. Wydruki 3D w tej metodzie należą do rodziny wydruków utwardzanych metodą UV. W tej metodzie wydruki 3D powstają poprzez selektywne utwardzenie roztworu żywicy światłem UV z źródła światła o bardzo małej plamce. Materiały używane do wydruków 3D to fotopolimery w postaci żywic.

Metoda SLA  jest pierwszą metodą druku 3D, jej wynalazca opatentował swój projekt w roku 1986. Technologia ta charakteryzuje się możliwością uzyskania detali o wysokiej dokładności ( rozdzielczości ) oraz gładkiej powierzchni nie wymagającej dodatkowej obróbki. Druk 3D w technologii SLA uznawany jest za najbardziej efektywną i wydajną metodę druku 3D.

SLA ma wiele wspólnego z  Direct Light Processing (DLP), w wielu przypadkach traktuje się je na równi ze sobą. Wydruki 3D w technologii SLA możemy tworzyć w bardzo dużej ilości materiałów np. żywice odlewnicze, ceramiczne, gumowe, ultra dokładne z małym skurczem.

Jak działa druk 3D SLA ?

Krótki opis procesu druku 3D SLA :

  • Po pierwsze platforma robocza zostaje wypozycjonowana i umieszczona w zbiorniku w płynna żywicą na głębokość jednej warstwy.
  • Następnie promień lasera selektywnie utwardza polimer w warstwie. Promień lesera jest sterowany poprzez system luster, podczas procesu utwardzania następuje utwardzenie całego przekroju modelu dzięki temu wydruki 3D w tej technologi są w 100% wypełnione.
  • Po zakończeniu utwardzania bieżącej warstwy platforma podnosi się o wysokość kolejnej warstwy i proces powtarza się.
  • Po zakończeniu procesu wydruki 3D zostawia się do pełnego utwardzenie pod źródłem światła UV aby nabrał on swoich pełnych właściwości mechanicznych

 

Parametry wydruków jakie możesz zamówić

W Mojej prototypowni dysponuję kilkoma drukarkami xFab poniżej kluczowe parametry wydruków 3D które możesz zamówić.

  • Rozmiar druku max : fi180 x 180 mm
  • Wysokość warstwy od 0,01 mm
  • Rozdzielczość druku 250 mikronów
  • Czas wykonania usługi od 24 h

Poniżej przedstawiam tabelę dostępnych materiałów do z których wykonuje wydruki 3D SLA

 

 

Zamówienia składaj mailowo na konrad@managerjakosci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *